Search
  • Peter Jelinek

Kalendár pretekov 2020

Záverečný kalendár na rok 2020 je hotový. Hlavný cieľom je Swissultra Deca Continuous - majstrovstvá sveta v štandardnom 10-násobnom ultratriatlone (2260 km). Budem prvý Slovák, ktorý sa o tento typ preteku pokúsi. Celá stratégia a taktika počas nasledujúcich pár mesiacov sa bude točiť okolo tohoto vrcholu. Zvyšok kalendára je založený na nasledovných myšlienkových pochodoch:


1. Pretekať hlavne na Slovensku a v Čechách počas 2020. Znamená to viac času s rodinou a menšiu finančnú náročnosť. A samozrejme ... patriotizmus.


Pre prípravu je to väčšia výzva než minulé roky. Zmenil som miesto práce, namiesto Spojených Arabských Emirátov je to Spojené kráľovstvo. Týždenné lety, doma len na víkend. Počas týždňa na hoteli, nie vždy v tom istom meste. Tešim sa na to, ako túto výzvu budem musieť "rozlúsknuť".


2. Ultratriatlon je vo svojej podstate "sebecký" šport. Túto sezónu by som svojmu hobby rád dal vyššiu myšlienku a využil unikátnosť DECA pokusu na charitatívnu činnosť. Plánujem sa zúčastniť 24-hod behu Ultralanovka pre Plamienok. Je to charitatívny beh pre detský mobilný hospic. Deti môžete podporiť aj "prenajatím mojich nôh" pod číslom 55.


Po tomto preteku by som rád vytvoril pre Plamienok zvlášť zbierku pre Swissultra. Ak máte iné nápady komu pomôcť, sem s tým.


Minulý rok sa mi nepodarilo zúčastniť prvého ultratriatlonu v "Československu": Ultra Czech 515. Teším sa, že to teraz vyjde.


3. Som veľmi pomalý pretekár. Tento rok si vytvorím osobný rekord na dlhom triatlone. Cieľ je zlepšenie aspoň o hodinu a pol. Preto Slovakman. V októbri si zlepším osobný rekord na Trnavskom maratóne minimálne o hodinu.


4. Doposiaľ som si financoval všetky preteky sám. Aby som neukracoval rodinu až príliš, pokúsim sa nájsť sponzora aspoň pre štartovné na Swissultra. Ak máte nejaké nápady, sem s tým. Verím, že sa dá nájsť ten správny príbeh ...
32 views0 comments